پاورلیفتر
بدان که خداوند بر همه چیز آگاه است . پس بنگر که چگونه باید باشی ...
آرشیو
موضوع بندی
دوشنبه 17 مهر‌ماه سال 1385
پرچم ایران با نام حسین رضا زاده به احتزاز در آمد .

حسین رضا زاده در مسابقات قهرمانی جهان در دومنیکن با رسیدن به حد نصاب مجموع ‪ ۴۴۸‬کیلوگرم برای چهارمین بار در دسته ‪ + ۱۰۵‬کیلوگرم قهرمان جهان شد.
رضا زاده که در حرکت یک ضرب با بلند کردن وزنه ‪ ۲۰۲‬کیلوگرم اول شده بود در حرکت دوضرب هم وزنه ‪ ۲۴۶‬کیلوگرم را بالای سر برد و مقام نخست را کسب کرد و در پایان هر سه مدال طلای حرکت‌های یک ضرب ، دوضرب و مجموع دسته ‪ + ۱۰۵‬کیلوگرم را تصاحب کرد.

در این رقابتها آرتن اوداجین از اوکراین با حد نصاب ‪ ۴۳۹‬کیلوگرم (‪ ( ۱۹۹+ ۲۴۰‬دوم و سینگ دونگ از چین با حد نصاب ‪ ۴۳۷‬کیلوگرم(‪(۱۹۲+۲۴۵‬ سوم شدند.

 

عناوین کسب شده حسین رضا زاده به این شرح است :
سال ‪ ۱۹۹۹‬مسابقات جهانی آتن مدال برنز
سال ‪ ۲۰۰۰‬بازیهای المپیک سیدنی مدال طلا
سال ‪ ۲۰۰۱‬رقابتهای جهانی انتالیا ترکیه شرکت نکرد
سال ‪ ۲۰۰۲‬رقابتهای جهانی ورشو لهستان مدال طلا
سال ‪ ۲۰۰۳‬مسابقات جهانی ونکور کانادا مدال طلا
سال ‪ ۲۰۰۴‬بازیهای المپیک آتن مدال طلا
سال ‪ ۲۰۰۵‬مسابقات جهانی دوحه قطر مدال طلا
سال ‪ ۲۰۰۶‬مسابقات جهانی دومنیکن مدال طلا

"حسین رضازاده" پس از کسب سه مدال طلا در دسته فوق سنگین از مسابقات جهانی در دومینکین شب گذشته به میهن بازگشت.
جمعی از مسوولان ورزش کشور از جمله کیومرث هاشمی معاون ورزش قهرمانی سازمان تربیت بدنی ، پیشکسوتان و ورزشکاران رشته وزنه‌برداری و علاقه‌مندان این رشته شب گذشته برای استقبال از رضازاده به فردوگاه مهرآباد تهران آمده بودند و این قهرمان نام آور کشورمان را مورد تشویق قراردادند.


علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری و دیگر مسئولان این فدراسیون که همراه رضازاده به دومنیکن سفر کرده بودند نیز دیشب به کشوربازگشتند.

دارنده هفت مدال طلا مسابقات جهانی والمپیک دربدو ورود به کشور، مدالهای طلایش در مسابقات جهانی دومینکن را به مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

وی با ابراز خرسندی از کسب سه مدال طلا از این مسابقات گفت: واقعا جای سایر وزنه‌برداران ایرانی دراین مسابقات خالی بود و من به عنوان تنها نماینده ایران به قصد کسب سه مدال طلا به دومینکن رفته بودم.

رضازاده اظهارامیدواری کردکه در بازیهای آسیایی ‪ ۲۰۰۶‬دوحه قطر نیز بتواند مدال طلا بگیرید و دل مردم ایران را شاد کند.برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 513414


free counters

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها